דבר המנהל

דבר המנהל חורף תשע"ט

קהילת התיכון לאמנויות,

תם שליש ראשון של שנת הלימודים תשע"ט. שנה זו נפתחה בסימן אתגרים פיזיים רבים, אך הם מביאים עימם בשורות נפלאות: אולם נורית קציר נמצא בשיפוצים ממושכים שיסתיימו בקרוב; אולם המחול שופץ במשך שבועות ארוכים, וכעת הוא עומד במלוא הדרו בשמו החדש: סטודיו סדי, על שמה של יעל סדן, תלמידתנו האהובה; וכמובן – עבודות הבינוי שהחלו – וכרגע מאלצות אותנו להצטמצם עוד יותר לפרק הזמן הקרוב. בלי ספק – מאתגר. ועדיין, המקום הוא בלב, וכשבית הספר מלא בקולות תלמידים, נגינה, שירה ועשייה – זה מרחיב את הלב וזו המהות שלשמה אנו פה.

סיימנו שליש ראשון של למידה ועשייה, בשיעורים העיוניים, במגמות. שגרה זו, בצירוף הקור של חודש דצמבר, מזכירים את המשל על פריחת הדובדבן: העשייה האינטנסיבית והסמויה מן העין, שבקרוב תתפרץ בפריחה מרהיבה של הפקות, תערוכות, סרטים, תוצרי עבודות ועוד ועוד.. גם הטיולים השנתיים של שכבות ז'-י"א מאחורינו, והם עברו בשמחה ובהצלחה רבה.

במסגרת ההתחדשות וההעמקה הפדגוגיים שלנו, אנו ממשיכים בתהליכים מוכרים וידועים, ומתחדשים באחרים. כמובן, אנו ממשיכים תמיד לחקור ולפתח את הייחודיות הבית ספרית סביב האמנויות: חידשנו את הציוד מגמת קולנוע, מגמת המחול התחדשה בסטודיו חדש, וכל המגמות נמצאות בתהליכים מתמידים של שיפור ושכלול העשייה. בית הספר מחזק את החיבור שלו לעיר ירושלמים, ומוסיף מדי שנה קורסים ומפגשי תלמידים עם בתי ספר שונים בעיר. הממד הקהילתי של בית הספר מתבסס, וצפוי לעלות מדרגה השנה. אנו מבססים את הממד של הפרסונאליות והבחירה האישית בלמידה ובהוראה, והשנה שכבת ט' לומדת כמעט את כל מקצועות הלימוד שלה על בסיס בחירה ותחומי עניין, ושכבת י' יצאה לדרך עם היקף אדיר של תלמידים שבחרו להרחיב את לימודיהם על פי רצונם ויוזמתם, בין אם בביה"ס ובין אם מחוצה לו. כמובן, ביה"ס ממשיך לטפח את הסבלנות והפלורליזם בעשייה יומיומית, בשילוב, בסדנאות אמנות ייחודיות, במעורבות החברתית ועוד. לצד כל אלה, נכנסנו השנה לקבוצה מצומצמת ומובחרת של בתי ספר שיטמיעו מיינדפולנס כחלק מההוראה והלמידה, בשגרת ביה"ס. אני מאמין כי טיפוח הקשיבות כשגרה וכמיומנות היא נכס מתבקש במאה ה-21, והיא מוצאת כר פורה בתיכון לאמנויות. חברות וחברי צוות רבים מובילים את הטמעת התהליך הזה בקרב הצוות, התלמידים ואף ההורים.

להתראות,

תומר

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות