אמנות

מגמת האמנות הפלסטית מעוניינת לפתח את תלמידיה כאנשים בעלי חשיבה עצמאית, יצירתית וביקורתית. כאנשים העוסקים, מתעניינים ואוהבים את התחום, הן כיוצרים והן כשוחרי תרבות ואמנות. המגמה שמה דגש רב על חיזוק החוויה החיובית וחווית ההצלחה, אשר מקרינה על התפתחויות התלמידים גם בנושאים ובתחומים שמחוץ ללימודי המגמה, ומעצימה אותם כאנשים שלמים ומגובשים. לימודי האמנות החזותית מקדמים שליטה בכלים לביטוי אישי, מפתחים את הדמיון, חשיבה מרחבית, מאתגרים ומעניקים סיפוק אמיתי מתהליך הגילוי, ההעמקה וההרחבה של הכישורים הטבעיים.

תלמידי המגמה עוסקים במגוון מקצועות עיוניים ויצירתיים. במקצועות היצירתיים אנו מטפחים את היכולת הרעיונית ומשכללים את היכולת המעשית-טכנית. הלימודים העיוניים מיועדים לתת לתלמידים רקע תרבותי אמנותי רחב וכלים להבנת והכרת האמנות ותהליכי יצירה. המקצועות הנלמדים הם: ציור, עיצוב גרפי, פיסול, תכנות גרפיות, סדנה רעיונית, רישום, תולדות האמנות, וידיאו ארט, צילום, יסודות העיצוב ומדעי הטכנולוגיה. לעתים קרובות מורים שונים מלמדים מקצוע אחד במטרה לחשוף את התלמידים למגוון דעות, אופני ביטוי וגישות שונות. דבר שתורם לחשיבה פתוחה, אשר נותנת מקום לשונות הטבעית הקיימת בכולנו. במסגרת הלימודים תלמידינו מבקרים בתערוכות ובמוזיאונים, בגלריות ובסדנאות.

השיעורים היצירתיים נערכים בקבוצות מצומצמות בנות לא יותר מ-16 תלמידים לקבוצה, מה שמאפשר מפגש אישי בין המורה לתלמיד.

 

המגמה עורכת בבית הספר תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד. בתערוכות היחיד, התלמיד\ה אחראי\ת על כל שלבי תערוכתו\ה, החל מהשאלה מה להציג, איך ובאיזה הקשר, תוך תמיכה ויעוץ מצד מורי המגמה. במהלך התצוגה מקבלים התלמידים את התרשמותם של חבריהם ומוריהם, והמלצות להתקדמות והתפתחות של השפה החזותית הפרטית. שמען של תערוכות הגמר של תלמידי י"ב בביה"ס יצא למרחוק בעיר ובארץ, והן מושכות קהל רב.

 

בחינות הבגרות כוללות שלושה חלקים, אשר מעניקים יחד 11 יח"ל:

  1. 5 יחידות לימוד הכוללת תערוכת אמנות (בכל שפה חזותית) ותולדות האמנות.
  2. 3 יחידות לימוד הכוללת תערוכה נוספת (פיסול או עיצוב גרפי) ויסודות העיצוב. התלמידים בוחרים את התמחותם (פיסול\עיצוב) בכיתה י"א.
  3. 3 יחידות לימוד במדעי הטכנולוגיה ויישומים במחשב.

 

בכיתה יא' ניתנת לתלמידים האפשרות לבחור להתמחות בעיצוב גרפי או בפיסול, ולהמשיך לתערוכת הסיום הנוספת בתחום התמחותם. (תערוכה באמנות – שבה אפשר להציג בכל שפה חזותית-כוללת את כל תלמידי המגמה) בתחום הנבחר.

 

רבים מבוגרי המגמה ממשיכים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה בתחומי האמנות, העיצוב הגרפי, העיצוב התעשייתי, אדריכלות, צילום, אנימציה, וידאו ארט וכדומה, וחלקם גם מוכרים כאמנים פעילים ומצליחים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות